Projekt „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“

Dana 5. i 6. lipnja 2024. godine učenici osmih razreda naše škole prisustvovali su dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru. Učenici su sudjelovali u projektu „Posjet osmih razreda Vukovaru“ koji u sklopu obrazovnih aktivnosti organizira i provodi Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“. Cilj projekta je podučiti učenike osmih razreda o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar.

Za više informacija i fotografija, kliknite na OPŠIRNIJE

Učenici su prvoga dana terenske nastave prisustvovali predavanjima na temu Domovinskog rata i Bitke za Vukovar, o kojima im je pobliže govorio časnik Hrvatske vojske i sudionik obrane grada Vukovara. U Muzeju vučedolske kulture i Gradskom muzeju Vukovar smještenom u dvorcu Eltz naučili su brojne zanimljivosti o povijesnoj i kulturnoj baštini grada Vukovara. U nastavku dana obišli su Vodotoranj.

Drugoga dana su posjetili najvažnije lokacije koje svjedoče stradanju Vukovara. Posjetili su crkvu sv. Filipa i Jakova, Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu 1991. te Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Na Memorijalnom su groblju i Ovčari, u tišini i s puno poštovanja, upalili svijeće za sve koji su izgubili život za slobodu Republike Hrvatske.

Terenska nastava u Vukovaru završena je Školom mira, predavanjem s kojeg su učenici svojim domovima ponijeli poruke nenasilja, mira i tolerancije. Posjet Vukovaru zaključili su kvizom znanja u kojem su se natjecale sve osnovne škole koje su u to vrijeme bile na terenskoj nastavi. Našu školu predstavljali su učenici Tara Šijanski i Stjepan Klak.

objavio: Administrator   datum: 13. 6. 2024.

« Rujan 2024 »