Otvorenje sportske dvorane Osnovne škole Posavski Bregi

Dana 20.9.2019.g. svečano je otvorena nova sportska dvorana naše škole. Dvorana je vrijedna 16 milijuna kuna, a financirali su ju Zagrebačka županija i Grad Ivanić Grad. Otvorenje dvorane proteklo je svečano i opušteno, a samu svečanost su uveličali govori naše ravnateljice Renate Koić, gradonačelnika Javora Leša i župana Stjepana Kožića.

Za više slika i informacija, kliknite na OPŠIRNIJE

Ravnateljica je zahvalila svima na izgradnji dvorane čime je nastava tjelesne i zdravstvene kulture napokon dobila svoj adekvatni prostor i izašla iz neprikladnih prostorija škole. Gradonačelnik je naglasio da je to prva sportska dvorana koju otvara u našem gradu te da dvorana znači i novi život za Posavske Brege. Župan je u govoru istaknuo investicije koje Zagrebačka županija ulaže u obrazovanje i poboljšanje standarda kako bi naši učenici bili ravnopravni svim ostalim učenicima Europske unije. Sama izgradnja dvorane zahtijevala je puno priprema, dogovora i vremena, ali se definitivno isplatilo. Župan je zaželio da se koristi dugo godina za učenike naše škole, ali i ostale jer je objekt za to građen.

Svečanom otvorenju bili su prisutni mnogi drugi uzvanici, mještani Posavskih Brega i okolnih sela te učenici i djelatnici naše škole. Prigodnim programom, u organizaciji naše škole i KUD-a Ogranak seljačke sloge, željeli smo prikazati kulturu i običaje Posavine.

Na kraju želimo svima puno lijepih trenutaka u našoj sportskoj dvorani!

objavio: Administrator   datum: 26. 9. 2019.